چگونه تخم مرغ رنگی بسازیم؟

رنگ کردن تخم مرغ های هفت سین یه کار لذت بخش برای بچه ها و خیلی از بزرگترهاست .. انجام دادن این کار هم یه سری نکاتی داره که بهتره بدونید تا کار شما بی نقص تر و بهتر انجام بشه ..

اول اینکه خیلی از ماها موقع رنگ کردن تخم مرغ با انگشتامون مشکل پیدا میکنیم ! جای انگشتامون روی تخم مرغ و رنگ باقی میمونه و اعصابمونو خط خطی میکنه ! برای اینکه این اتفاق براتون نیفته سه تا راه رو بهتون پیشنهاد میکنیم ..

یکی استفاده از همزنهای دستی .. با جابه جا کردن میله های اون میتونید تخم مرغ رو داخلش جا بدید و به کمک اون تخم مرغ رو داخل ظرف رنگ ببرید ..

تخم مرغ رنگی

تخم مرغ رنگی

دوم استفاده از یه پایه ثابت برای کار هست .. میتونید از شونه های تخم مرغ و چند تا سوزن ته گرد مطابق اونچه که در تصویر میبینید برای این کار استفاده کنید ..

تخم مرغ رنگی

تخم مرغ رنگی

و راه آخر استفاده از یه تکه یونولیت و چند تا خلال دندونه .. به این صورت که خلال دندون ها رو با فاصله مناسب کنار هم در یونولیت فرو کنید و تخم مرغ های رنگ شده رو بین چهار تا از این خلالها قرار بدید تا رنگش کاملا خشک بشه ..

تخم مرغ رنگی

تخم مرغ رنگی

یه سری نکته هم در مورد رنگ آمیزی تخم مرغ با رنگهای طبیغی هست که بهتره بدونید :

روش کلی رنگ آمیزی به این صورت هست که باید آب رو به همراه سرکه و ماده رنگی بجوشونید و بعد از سرد شدن تخم مرغ رو داخل این مایع قرار بدید .. برای یک لیوان آب از دو قاشق غذاخوری سرکه سفید استفاده کنید .

میتونید تخم مرغ ها رو در مخلوط مواد بجوشونید که در این صورت نیازی به کنار گذاشتن برای چند ساعت نییت ولی در این روش احتمال خراب شدن و ترک خوردن پوست تخم مرغ بالاست ..

برای به دست آوردن تخم مرغ با رنگهای طبیعی از مواد زیر میتونید استفاده کنید :

تخم مرغ نارنجی .. به پوست پیاز قرمز

تخم مرغ صورتی و قرمز .. چغندر رنده شده ( برای داشتن رنگ قرمز باید تخم مرغ مدت بیشتری داخل رنگ بمونه و برای داشتن رنگ صورتی مدتش رو باید کمتر کنید )

تخم مرغ آبی .. کلم قرمز خرد شده ( ۱۲ ساعت زمان لازمه تا تخم مرغ رنگ بگیره )

تخم مرغ زرد .. زردچوبه

تخم مرغ سبز .. برگ اسفناج و جعفری

تخم مرغ قهوه ای .. قهوه یا چای دم شده

تخم مرغ طلایی .. پوست سیب زرد +برگ جعفری

بعد از پایان کار و خشک شدن تخم مرغ ها میتونید تخم مرغ ها رو چرب کنید یا از اسپری براق کننده یا برق ناخن برای براق کردن اونها استفاده کنید .

تخم مرغ رنگی

تخم مرغ رنگی

 

منبع سایت کاغذ رنگی