چرا باید تخم مرغ بخوریم؟

Home/مقالات/مقالات تخم مرغ و تغذیه/چرا باید تخم مرغ بخوریم؟

چرا باید تخم مرغ بخوریم؟

تخم مرغ از جمله مواد غذایی است که گنجاندن آن در رژیم غذایی روزانه برای حفظ سلامت بدن فوائد بسیاری دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ زرده تخم مرغ نسبت به سفیده آن سه برابر کالری بیشتری دارد. هر عدد زرده تخم مرغ حاوی پنج گرم چربی و ۲۱۰ گرم کلسترول خوراکی است.

همچنین زرده تخم مرغ منبع غنی از ترکیباتی موسوم به «لوتئین»(رنگدانه زرد) و «زائگزانتین»(کاستاگزانتین) است. ترکیب های موجود در زرده و سفیده تخم مرغ تقویت کننده بینایی هستند و خطر تحلیل نقطه ماکولار چشم ناشی از افزایش سن را که عامل اصلی نابینایی پس از ۵۰ سالگی است، کاهش می دهند.

یافته های پزشکان تغذیه در دانشکده سلامت عمومی هاروارد نشان می دهد که ارتباط قابل توجهی بین مصرف تخم مرغ و بیماری قلبی وجود ندارد. در حقیقت مصرف مداوم تخم مرغ ممکن است به پیشگیری از لخته های خونی، سکته مغزی و قلبی کمک کند. تخم مرغ همچنین منبع غنی از ترکیبی موسوم به «کولین» است که فعالیت مغز، سیستم عصبی و سیستم قلب – عروق را تنظیم می کند. همچنین این ماده خوراکی منبع طبیعی ویتامین d است. همچنین مصرف تخم مرغ می تواند از سرطان سینه جلوگیری کند.

نتایج یک مطالعه نشان می دهد زنانی که حداقل در هفته شش عدد تخم مرغ مصرف می کنند ۴۴ درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند. تخم مرغ حاوی مقدار زیادی گوگرد و مجموعه ای از ویتامین ها و مواد معدنی است که برای سلامت پوست و مو مفید هستند.

 

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.