چگونه قناری خود را به رنگ قرمز دراوریم؟

 • رنگدانه قرمز قناری
 • جوجه قناری قرمز
 • رنگدانه قناری

قناری قرمز چیست؟

چگونه قناری خود را به رنگ قرمز دراوریم؟

 

قناری قرمز

قناری قرمز

این سوالی است که شاید بسیاری از دوستان داشته باشند،پاسخ در تغذیه رنگی قناری قرمز نهفته است.

 

تغذیه رنگی ؟! اولین تلاشها باز میگردد به سال ۱۹۷۰ میلادی ، پرورش دهندگان قناری با اضافه کردن فلفل دلمه ای قرمز به غذای پرنده توانستند تا حدی رنگ قرمز را در بالهل و پرهای پرنده ایجاد کنند در تجربه های بعدی بسیاری متوجه شدند اضافه کردن فلفل قرمز شیرین(چیلی) به غذای تخم مرغی قناری قرمز نتایج بهتری در بر دارد. شایان ذکر است این خاصیت فلفل قرمز به دلیل وجود رنگدانه های کاراتنوئیدی موجود در آن است که اصلی ترین آن وجود کاپسانتین (Capsanthin) در آن است،رنگ دانه ها ترکیباتی از دسته کاروتنوئیدها هستند که به عنوان پیش ساز ویتامین A مطرح می باشندازآنجائیکه افزایش مصرف غذاهای غنی از کاروتنوئید ها با کاهش خطر ابتلا به بعضی از بیماری های تخریبی همراه است چنین برمی آید که این مواد در بهبود عملکرد سیستم ایمنی نقش ویژه ای را ایفا می کنند.حتی این احتمال وجود دارد که کاروتنوئید ها به عنوان آنتی اکسیدان های ویژه نقش موثری در جلوگیری از ابتلا به سرطان داشته باشند،از آنجا که قناری قرمز قادر به ساخت این رنگدانه ها در بدن خود نیست این مواد باید به جیره غذایی قناری قرمز اضافه شوند.ین رنگ دانه ها به آسانی از طریق جریان خون حمل ودریافت زیر پوستی و یا در بال و پر قناری قرمز ذخیره می شوند.
با پیشرفت علم و تحقیقات بیشتر متخصصین متوجه شدند استفاده از رنگدانه کانتاگزانتین(Canthaxanthin) رنگ قرمز بهتر و پایداری رنگ بیشتری به همراه دارد بدین جهت امروزه با ارائه ترکیبی از رنگدانه ها در محصولات تجاری مخصوص این امر نتایج بهتری حاصل شده است،بدین جهت شرکت سپهر صنعت سهند که در زمینه ارائه رنگدانه های تخصصی طیور فعالیت دارد نیز اقدام به ارائه این محصولات در بازار ایران نموده است، شما میتوانید جهت مشاهده اطلاعات محصول رنگدانه قناری قرمز شرکت به صفحه محصولات مراجعه نمائید.
بهترین زمان استفاده از رنگدانه قرمز برای داشتن بال و پری به رنگ قرمز یکدست و درخشنده ۲ هفته قبل از جفت گیری تا پایان تولک دوم جوجه قناری ها میباشد.البته از این روش میتوان در زمان تولک قناری بالغ نیز استفاده کرد.
همه قناریها رنگ پذیر نبوده و تنها رنگهای قرمز-سرخ-لیمویی-طلایی و سفید یکدست از نژاد های برجسته مانند یورکشایر-لانکشایر-گی برو این قابلیت را بخوبی دارند، معمولا هنگام خوراندن غذای رنگی نخم کتان و ارزن و تخم شلغم و تخم کلم را از جیره غذایی قناری حذف کرده و به جای انها از دان سیاه بلغور جو و بلغور گندم و تخم بذرک در کنار غذای پرورشی استفاده می نمایند، دانه های کتان و شلغم و تخم کلم و ارزن ماده ای بنام لوتئین(رنگدانه زرد) دارند که رنگ پرنده را مایل به پرتقالی می کند.
در چند سال اخیر این روش دارای طرفداران فراوانی در ایران شده است و در نمایشگاه ها و فروشگاه های قناری ، قناری قرمز از بازار پسندی و قیمت بهتری برخوردار است.
با توجه به اینکه کاروتنوئیدها نسبت به عوامل محیطی و مواد حساس هستند، مثل نور (مخصوصاً اشعه‎ی خورشیدی و UV)، گرما، اکسیژن (از هوا) و رطوبت باید در نگهداری آنها دقت کرد و پس از مصرف آن را در جای خشک و خنک و به شکل در بسته نگهداری نمود تا کیفیت آن در طول زمان کاهش نیابد.
محصول رنگدانه قناری قرمز سپهر صنعت سهند دارای ۲۰۰۰۰ میلی گرم کانتاگزانتین و ۲۰۰۰ میلی گرم کاپسانتین میباشد که ترکیب این دو رنگدانه باعث تاثیر بی نظیر این محصول شده است، با توجه به اینکه این رنگدانه ها در بسته های ۵ کیلوگرمی و ۲۰ کیلوگرمی به شکل خالص ارائه میشوند و خرید و استفاده آنها به این شکل برای مشتریان بسیار هزینه بر است شرکت با ترکیب و بسته بندی آنها در بسته های ۱۰۰ گرمی گامی دیگر جهت رفاه حال مصرف کنندگان برداشته است.

 

محصول رنگدانه قناری قرمز سپهر صنعت سهند

 

۱۶ Comments

 1. مهرداد اسفند ۱۰, ۱۳۹۴ at ۱۲:۲۱ - Reply

  ممنون از سایت تون

 2. مهرداد اسفند ۱۰, ۱۳۹۴ at ۱۲:۱۹ - Reply

  قناریم رنگ سبز ابلغ هست رنگش تغییر میکنه یا نه جواب سریع

 3. علي بهمن ۱۲, ۱۳۹۴ at ۱۹:۴۱ - Reply

  باسلام.ایا قناری های موزاییکی بادون رنگی به این سرخی وقرمزی میتوانند برسند…باتشکرعلی ابراهیمی شهربابک

 4. علي بهمن ۱۲, ۱۳۹۴ at ۱۹:۳۵ - Reply

  باسلام .اگربه طور دائم از رنگ دانه استفاده کنیم مشکلی پیش نمیاره برای قناری….ابراهیمی ازشهربابک

  • رنگسان بهمن ۱۵, ۱۳۹۴ at ۱۲:۱۴ - Reply

   با سلام

   اگه به شکل مرتب در دون قناری یا آب ان از رنگدانه استفاده بشه باعث میشه همیشه مقداری ذخیره رنگدانه در بدن پرنده بمونه و تمام پرها به مرور زمان قرمز میشوند و تا جایی که ما اطلاع داریم و دوستان و همکاران و پرورش دهنده ها استفاده کردند و چه به لحاظ استاندارد مصرف در اروپا هیچ مشکلی در مصرف دائم پیش نمیاد، طبق بررسی هایی که در چند مقاله خارجی درج شده مصرف تا مقدار ۱۰ برابر دوز پیشنهادی به طول ۱ ماه هیچ مشکلی برای پرنده نداشته.

 5. سوران فرامرزی آبان ۱۸, ۱۳۹۴ at ۱۷:۵۰ - Reply

  با سلام خدمت دوستان عزیز. به نظر بنده استفاده از فلفل و رنگ دانه یه نوع تقلب محسوب می شود قناری ارزشش به رنگشه خب باید رنگش طبیعی و دوام دار باشه. من جوجه گرفتم طبیعی طبیعی نزدیک به قرمز دراومده خیالمم راحته به هرکی بفروشم

 6. احمد شهریور ۲۷, ۱۳۹۴ at ۱۲:۰۹ - Reply

  سلام من یه قناری نارنجی دارم الان رنگش سفیدشده چطوررنگشوبرگردونم

  • رنگسان شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ at ۱۹:۴۹ - Reply

   با سلام،

   میتونید از رنگدانه قرمز تو تغذیه پرندتون استفاده کنید تا رنگش دوباره به شکل اول و حتا بهتر در بیاد، با قطع کردن تغذیه رنگی بعد از ۱-۲ ماه پرهای جدیدی که در میاد به رنگ اصلی (در این موردسفید) قناری رشد میکنه و باید دوباره از رنگدانه استفاده کنید.

 7. محمد بهمن ۱۸, ۱۳۹۳ at ۱۰:۳۸ - Reply

  باعرض سلام وخسته نباشید
  ایا می توان قناری بالغ را به این شکل قرمز کرد واین رنگ به صورت دایم است با خیر
  با تشکر

  • رنگسان بهمن ۱۸, ۱۳۹۳ at ۱۱:۲۵ - Reply

   با سلام،
   قناری بالغ در زمان تولک با خوردن رنگدانه قرمز میشود ولی از آنجا که رنگدانه در بافت پر ذخیره میشود با پر ریزی مجدد رنگ قبلی پرنده ظاهر میشود و برای حفظ رنگ آن باید به پرنده رنگدانه داده شود.

 8. پترو دی ۱۳, ۱۳۹۳ at ۱۶:۱۴ - Reply

  با سلام
  برای تهیه این رنگدانه ها ( پرنده وماهی ) باید به آدرس آبرسان بیاییم یا پرنده فروشی ها دارند

  • رنگسان دی ۱۳, ۱۳۹۳ at ۱۶:۳۰ - Reply

   با تشکر از پرسش شما،
   میتوانید از قسمت فروشگاه آنلاین در سایت به شکل اینترنتی خرید انجام دهید و کالای خرید شده بوسیله پست پیشتاز به آدرس درج شده ارسال میگردد.
   در بعضی شهرستان ها تعدادی از پرنده فروشی ها کالاهای فوق را بفروش میرسانند،
   جهت اطلاعات بیشتر با تلفنهای تماس شرکت تماس حاصل کنید.

 9. گودرز دی ۹, ۱۳۹۳ at ۲۰:۲۳ - Reply

  واقعا جالب بود برام ولی نکنه قابل توجه این هست که آیا این قرمزی برای همیشه ماندگاری دارد و در جوجه های اون قناری دیده میشود یا خیر

  • رنگسان دی ۱۰, ۱۳۹۳ at ۱۱:۴۶ - Reply

   با تشکر از سوال شما،

   رنگدانه در بافت و پرها ذخیره میشود و پس از پر ریزی باید دوباره در غذای قناری باشد تا دوباره جذب بافتها و پرهای قناری شده و آن را قرمز کند

 10. لیلا آذر ۳۰, ۱۳۹۳ at ۲۳:۰۷ - Reply

  سلام خیلی جامع و کامل بود ممنون

 11. احسان فروردین ۳, ۱۳۹۳ at ۱۰:۰۰ - Reply

  تازه فهمیدم چرا اینا قرمز هستند

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.