غذای رنگی قناری,قناری قرمز,رنگدانه قرمز قناری و پرندگان زینتی

Home/محصولات/رنگدانه پرندگان زینتی/غذای رنگی قناری,قناری قرمز,رنگدانه قرمز قناری و پرندگان زینتی
 • قناری قرمز

غذای رنگی قناری,قناری قرمز,رنگدانه قرمز قناری و پرندگان زینتی

رنگدانه قرمز  قناری

 

رنگدانه قرمز قناری

رنگدانه قرمز قناری

این رنگدانه عمدتا بوسیله پرورش دهندگان قناری بعنوان غذای رنگی قناری استفاده میگردد.

 

–  رنگدانه قرمز سینتاتیک قناری تهیه شده به روش فوق پیشرفته به شکل خالص و امولسیون شده در آنتی اکسیدان سپس گرانول شده با نشاسته ذرت و ژلاتین جهت افزایش پایداری و عدم مجاورت با اکسیژن و نور

– رنگدانه قرمز سینتاتیک  قناری حاوی Canthaxanthin به مقدار۲۰ گرم/کیلوگرم  و Capsanthin به مقدار ۲ گرم/کیلوگرم بعنوان ماده موثره میباشد
– استفاده از تکنولوژی Double micro-coating جهت افزایش پایداری محصول رنگدانه قرمز سینتاتیک قناری در زمان ترکیب و مصرف
– پایداری بیش از ۹۰% رنگدانه قرمز قناری  پس از نگهداری ۳ ماهه در شرایط دمای ۴۵ درجه و رطوبت ۷۰% به شکل در باز
– ترکیب فوق العاده و یکنواخت با دان به دلیل شکل گرانولی آن، ۱۰۰٫۰۰۰ Granule/Gram))
– رنگدانه قرمز سینتاتیک قناری ارائه شده به شکل گرانول های قرمز در بسته های وکیوم ۵ کیلوگرمی با ۲۴ ماه زمان مصرف بدون کاهش کیفیت

 

این رنگدانه دارای ۲۰۰۰۰ میلی گرم کانتاگزانتین و ۲۰۰۰ میلی گرم کاپسانتین در کیلوگرم میباشد که به دلیل کیفیت مرغوب و درصد بالای خلوص رنگدانه و ترکیب ویژه در مقایسه با دیگر محصولات مشابه رنگ قرمز بهتر و پایدارتری به قناری میدهد.

 

شرکت جهت رفاه حال مصرف کنندگان خرده این محصول را در مقادیر کمتر از بسته بندی اصلی (۱۵۰/۸۰/۵۰ گرمی)  ارائه میکند

نگهداری محصول:

از آنجا که رنگدانه ها جزء آنتی اکسیدانهای طبیعی میباشند باید دقت داشت تا دور از نور و گرما و رطوبت و در بسته های در بسته نگهداری شوند تا در طول زمان کیفیت آنها حفظ شود.

زمان مصرف:

– در زمان تولید مثل: ۲ هفته قبل از اولین تخم گذاری قناری ماده.
– در زمان دوره تولکی قناری  روزانه مصرف شود در این زمان مصرف دو برابر دوز توصیه شده پیشنهاد میگردد.
– برای پرندگان نمایشی در طول سال باید استفاده شود.

جوجه قناری قرمز

جوجه قناری قرمز

مقدار دوز مصرف و نحوه مصرف:

– ۱ گرم در ۱۰۰ گرم غذای تخم مرغی قناری  یا ۲۰۰ میلی لیتر از آب نوشیدنی پرنده.

 

رنگدانه قناری

رنگدانه قناری

در باره رنگدانه پرندگان

 

پرندگان رنگین ترین مهره داران هستند. رنگهای منحصر به فرد پرها ، پوست ، چشمها ، فلس ها ، نوک و زرده تخم در آنها ، اغلب به رنگدانه های با منشاء جیره ای وابسته است. رنگدانه های جیره ای که پرندگان برای رنگ آمیزیشان استفاده می کنند به عنوان یک گروه کارتنوئیدها نامیده می شوند.
هر گروه کارتنوئید رنگ مخصوصی دارد که شامل قرمز درخشان ، نارنجی و زرد تا بنفش است. شناخت کارتنوئیدهای خاص مورد نیاز برای رنگ آمیزی مناسب پرندگان ، به علاوه غذاهایی که این رنگدانه ها را فراهم می نمایند ، یک حوزه مهم و در حال گسترش تغذیه پرندگان است.اگر چه کارتنوئیدها پاسخگوی همه رنگدانه هایی که باعث طاهر زیبای پرندگان می شوند ، نیستند ، آنها بسیاری از رنگهای متمایز و جاذب را ایجاد می کنند. رنگهای تیره مانند سیاه ، قهوه ای ، خاکستری و رنگهای روشن وابسته ، به وسیله رنگدانه های ملانین و پورفیرین تهیه می شوند و اغلب با مواد معدنی کم مصرف ترکیب شده اند ، اجزای ساختمانی مربوط به تشکیلات و وضعیت رشته های کراتین می تواند رنگهای سفید و آبی را فراهم نماید. رنگدانه های ملانین و رنگهای ساختمانی از طریق همکوشی عمل نموده و رنگ سبز را پدید می آورند.
رنگدانه های کارتنوئیدی فقط به وسیله گیاهان ساخته می شوند و به میزان قابل توجهی در بسیاری از شکوفه ها ، گرده ها ، دانه ها ، میوه ها ، برگها و ریشه ها وجود دارند. بسیاری از حیوانات مانند حشرات ، حلزونها ، سخت پوستان و ماهی با تغلیظ کارتنوئیدهای مورد استفاده ، موجب سوخت و ساز بیشتر آنها می شوند و به این ترتیب یک منبع غذایی غنی را برایپرندگان فراهم می کنند.
ذخیره رنگدانه در بافتهای خاص به سه عامل اصلی وابسته است: ۱- مقدار کارتنوئید مناسب در جیره ۲- ظرفیت پرنده برای هضم و جذب کارتنوئیدهای خاص و سوخت و ساز و تبدیلشان به شکل مناسب شیمیایی ۳- ظرفیت بافتهای خاص همچون پرها . عوامل تغذیه ای و فیزیولوژیکی که هضم چربی را بهبود می بخشد ، هضم کارتنوئیدها را نیز افزایش می دهد. کبد به خصوص در جذب کارتنوئیدها فعال بوده و توسط آنزیمهای خود ساختمان کارتنوئیدها را تغییر داده و آنها را برای مصرف به عنوان رنگدانه تحت الشعاع قرار میدهد.
پرندگان محصور در قفس هنگام تغذیه از جیره غذایی عاری از کارتنوئیدها (اما دارای ویتامین آ ) میتوانند با ظاهری سالم ، زنده مانده و تولید مثل نمایند. کارتنوئیدها عمدتا جنبه زیبایی گرایی داشته و از نظر تجارتی تقاضا برای رنگ آمیزی وجود دارد.
میزان از دست دادن رنگ در بافتهای خاص با میزان چرخش سلولی در آن ناحیه مرتبط است. پوست اطراف مخرج سریعترین ناحیه در از دست دادن رنگدانه ی کارتنوئیدی بوده و پس از آن ، پوست روی صورت می باشد. رنگ نوک در انتهای آن ، یعنی جایی که نوک رشد می کند ، از دست می رود و در صورت ادامه تخمگذاری برای ۵ هفته ، نوک کاملا بیرنگ می شود . تا ادامه تخمگذاری طی ۴ تا ۵ ماه فلسهای ساق پاها رنگدانه های خود را از دست میدهند. در هنگام توقف تخمگذاری ، رنگدانه ها به همان ترتیبی که ناپدید شده بودند ، دوباره ظاهر می شوند.
ذخیره چربی در بیشتر پرندگان یک الگوی رشدی و فصلی دارد. این الگو اغلب بسته به گونه ها ، متغییر است ، امادر کل ، اغلب ذخیره چربی در خلال بلوغ ، در زمان آمادگی برای زمستان گذرانی در مناطق معتدل و در ماده ها پیش از جفت گیری شدید است. بیشتر جوجه ها با سطوح خیلی پایین بافت چربی ، متولد می شوند اما ذخایر چربی را پیش از درآوردن پر و بال کامل می کنند. همچنین مقداری از این چربی ذخیره شده در خلال شب به منظور حفظ متابولیسم و سوخت وساز بدن پرنده مصرف می شود. این ذخیره در خلال روز بعد با مصرف غذا مجددا جایگزین میگردد. مقدار چربی ذخیره شده با افزایش سن پرنده ، بیشتر میگردد. استفاده از خوراکهای چربی گرفته شده مانند کنجاله سویا میتواند موجب افزایش مصرف غذا در پرنده شود.
همه قناریها رنگ پذیر نبوده و تنها رنگهای قرمز-سرخ-لیمویی-طلایی و سفید یکدست از نژاد های برجسته مانند یورکشایر-لانکشایر-گی برو این قابلیت را بخوبی دارند، معمولا هنگام خوراندن غذای رنگی نخم کتان و ارزن و تخم شلغم و تخم کلم را از جیره غذایی قناری حذف کرده و به جای انها از دان سیاه بلغور جو و بلغور گندم و تخم بذرک در کنار غذای پرورشی استفاده می نمایند، دانه های کتان و شلغم و تخم کلم و ارزن ماده ای بنام لوتئین(رنگدانه زرد) دارند که رنگ پرنده را مایل به پرتقالی می کند.

جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید

 

شرکت سپهر صنعت سهند ارائه کننده رنگدانه های قرمز و زرد صنعت تخم مرغ www.rangsan.ir

۶ Comments

 1. نجیب الله طاهری تیر ۲۹, ۱۳۹۵ at ۱۸:۳۲ - Reply

  سلام دوست عزیز آیا رنگدانه در کابل پیدا می شود. .تشکر فراوان از شما. …

  • رنگسان تیر ۲۹, ۱۳۹۵ at ۲۰:۱۰ - Reply

   با سلام،
   در حال حاضر فروش ما در داخل ایران انجام میشود ، در صورت خرید عمده باید بررسی شود تا امکان ارسال به کابل به چه روشی ممکن است.
   با تشکر

 2. محسن تیر ۱۴, ۱۳۹۵ at ۲۰:۱۶ - Reply

  با سلام، من از همین شرکت خرید کردم اما زیاد تاثیر گذار نبود و رنگ قناریا پرتقالی متمایل به قرمز شد و بعد از مدتی مجددا به رنگ اولیه برگشت، در صورتی که در تصاویر بالا رنگ پرنده کاملا قرمز شده، علتش چی میتونه باشه، طریقه مصرف هم اضافه کردن به آب آشامیدنی قناری بود

  • رنگسان تیر ۱۴, ۱۳۹۵ at ۲۰:۲۹ - Reply

   با تشکر از سوال شما
   شما مورخ ۹۳/۸/۲۷ خرید رنگدانه انجام داده اید باید توجه کرد با اینکه میتوان از رنگدانه به شکل محلول در آب استفاده کرد ولی بهترین اثر گذاری در تغذیه در غذای قناری میباشد چون حل کردن رنگدانه در آب ونگه داشتن آن در طول مدت که حتما باید در یخچال باشد یا به شکل تازه هر روز ترکیب شود و به قناری داده شود باعث تماس رنگدانه با اکسیژن محلول در آب شده و باعث اکسید شدن و کاهش اثر آن میشود البته باید همیشه در آب قناری رنگدانه موجود باشد تغییر رنگ کم نشان دهنده کم بودن جذب رنگدانه در پرنده است و البته که با قطع مصرف پس از مدتی که بستگی به مقدار رنگدانه موجود در بدن دارد پرهای جدید به رنگ قبلی در می آیند.
   در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با همکاران شرکت تماس بگیرید.

 3. abbas خرداد ۲۳, ۱۳۹۵ at ۰۹:۲۰ - Reply

  سلام . من می خوام رنگدانه قرمز خریداری کنم .اما هر جا گشتم پیدا نکردم. لطفا به من بگید از کجا می تونم بخرم . با تشکر

  • رنگسان خرداد ۲۳, ۱۳۹۵ at ۱۵:۱۲ - Reply

   با سلام
   از قسمت بالا “فروشگاه آنلاین” و ا”فزودن به سبد خرید” محصول مورد نظر میتونید اینکارو انجام بدید.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.