رشد سرانه مصرف تخم مرغ با ترویج فرهنگ مصرف در کشور

Home/مقالات/مقالات تخم مرغ و تغذیه/رشد سرانه مصرف تخم مرغ با ترویج فرهنگ مصرف در کشور
  • مصرف تخم مرغ

رشد سرانه مصرف تخم مرغ با ترویج فرهنگ مصرف در کشور

تخم مرغ یکی از کاملترین، ارزانترین و فراوان ترین غذاهای پروتئینی است که جایگاه ویژه ای را در تغذیه اقشار مختلف جامعه می تواند داشته باشد و لی به دلایل غیر علمی و باورهای اشتباه از مصرف مناسب این فراورده مقوی خودداری می شود.
اگر چه عمده چربی تخم مرغ در زرده موجود است از نوع غیر اشباع مانند چربی های گیاهی، کلسترول تخم مرغ نقشی تاثیر گذار در افزایش کلسترول خون ندارد اما متاسفانه توصیه به کم خوردن تخم مرغ توسط برخی از پزشکان و کارشناسان تغذیه موجب بی بهره ماندن جامعه جوان و در حال رشد از ویژگی های اصلی این ماده غذایی می شود.
لازم به ذکر است گرچه تخم مرغ بر اساس تورم و گران شدن مواد اولیه مصرفی مانند سایر کالاهای غذایی افزایش قیمت داشته اما در مقایسه با ساده ترین و کم خاصیت ترین ماده ی غذایی موجود در سبد معمول غذایی مردم حتی برای قشر متوسط همچنان از قیمت مناسبی برخوردار است.
همچنین در حداقل ۶ ماه از سال تخم مرغ به نرخ زیان شدید مرغ دار خریداری می شود که علی رغم اینکه می بایست در ۶ ماه بعدی با افزایش قیمت عادلانه این زیان جبران شود متاسفانه با ورود ستاد تنظیم بازار به کنترل قیمت در زمان افزایش قیمت مجددا تخم مرغ به قیمت واقعی به فروش نمی رسد.
این در حالی است که در بازار مصرف تلقی از گرانی بی رویه ی تخم مرغ به صورتی است که یا مرغ دار سود نمی کند و یا با سود بسیار اندک جبران زیان ها و بدهی های انباشته شده خود را نمی تواند داشته باشد بنابر این می بایست ستاد تنظیم بازار قیمت تخم مرغ را در طول ۱۲ ماه سال برای مصرف کننده دارای ثبات منطقی کند. که متاسفانه در طی این ۳۴ سال گذشته هیچ گاه مسئولین برای واقعی و ثابت کردن قیمت تخم مرغ اقدامی جدی انجام نداده اند.
به گفته فرزاد طلا کش دبیر ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ با اقدامات صورت گرفته طی ۴ سال گذشته سرانه مصرف تخم مرغ در کشور از ۱۶۰ عدد به ۱۹۱ عدد در سال رسیده است که می توان جشن بسیار کوچکی برای آشتی ملی با تخم مرغ برپا کرد ولی به دلیل جوان بودن کشور و مشکلات اقتصادی دسترسی کافی به سایر منابع پروتئینی دامی هنوز باید روی مصرف تخم مرغ اقدامات بسیار بیشتری انجام شود.
یکی از مهم ترین شاخص های توسعه در هر جامعه ای بحث بلند قد شدن کودکان است و بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت حداقل ۵/۱۲ درصد کودکان و نوجوانان ما به دلیل عدم مصرف کافی پروتئین دچار کوتاهی قد هستند.
بنابر اهمیت نقش تخم مرغ به عنوان یکی از با کیفیت ترین غذاهای پروتئینی که می تواند نقش بسیار مهمی در رفع سوء تغذیه موجود جامعه بویژه در گروهای نوزادان و کودکان و زنان باردار و شیر ده داشته باشد همینطور علی رغم جایگاه ایران به عنوان مقام دهم تولید تخم مرغ در جهان متاسفانه سرانه مصرف این محصول همچنان بسیار پایین بوده و نه تنها تولید کنندگان این محصول با مشکلات متعددی مواجه اند تخم مرغ را نیز با قیمت بسیار پایین تر از قیمت تمام شده به فروش می رساند.
به منظور ترویج مصرف تخم مرغ و بهبود وضعیت این پروتئین اقتصادی و با کیفیت در سفره غذایی مردم لازم است تا اقداماتی در جهت تغییر فرهنگ مصرف در جامعه از سنین پایین تر اغاز شود.

شرکت سپهر صنعت سهند ارائه کننده رنگدانه های قرمز و زرد صنعت تخم مرغ www.sahandindus.ir

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.